Kurs Miksu i Masteringu

WYCIŚNIJ WIĘCEJ ZE SWOJEJ MUZYKI

CENA KURSU

549 zł / 6h szkoleń

ZAPISUJĘ SIĘ!

Dopracuj swoje brzmienie

do perfekcji

Po co nam miks i mastering?

Codziennie jesteśmy zalewani potokiem nowej muzyki. Każdego dnia pojawiają się dziesiątki tysięcy nowych utworów na Spotify, YouTube czy Tidalu globalnie. Za pomocą dobrze wykonanego masteringu zwiększasz swoje szanse na sukces i przykucie uwagi w morzu dźwięku. W przeszłości technologia postprodukcyjna nie była jeszcze szeroko dostępna, a miks i mastering był realizowany w wielkich studiach wytwórni. Dziś każdy może umiejętnie wyszlifować swój utwór na swoim komputerze powszechnie dostępnymi narzędziami.

Przygotuj swoją muzykę do spotkania ze słuchaczem!

Odkrywanie nowej muzyki przez naszego potencjalnego nowego słuchacza odbywa się przez kanały streamingowe takie jak Spotify, YouTube, SoundCloud, Tidal. Kończąc swój utwór, chcemy mieć pewność że jego brzmienie będzie dostosowane tak, by algorytmy kompresji danych tych platform nie zepsuły jakości naszej twórczości. Musimy też zadbać o to, by to nasz utwór wyłonił się jako możliwie najlepszy w playlistach i proponowanych. By miał możliwie jak największą klarowność, posiadając przy tym impakt przyciągający uwagę i wpadający w ucho.

Na kursie miksu i masteringu dowiesz się jak zyskać przewagę nad przeciętnie zmiksowaną muzyką i upewnić się że to Twoja muzyka wypadnie jak najlepiej na tle innych utworów. Poznasz podstawowe błędy popełniane przy masteringu i sposoby na uniknięcie ich. Wypracujesz uporządkowane podejście do tego, jak wycisnąć jeszcze dodatkową wartość ze swoich utworów, tak bardzo potrzebne zwłaszcza w dzisiejszym modelu dystrybucji muzyki.

Z czego składa się kurs miksu i masteringu?

Przygotowanie miksu

Więcej...

Dowiesz się w jaki sposób przygotować utwór do głośnego i przejrzystego miksu. Poznasz sposoby na obiektywny odsłuch, wyłapanie i wyeliminowanie błędów produkcyjnych.

Miks

Więcej...

Nauczysz się obsługi narzędzi za pomocą których nadasz swojemu utworowi większej czytelności przez uporządkowanie instrumentów w swoich pasmach, stereo i przestrzeni mid/side.

Mastering

Więcej...

Posiadając klarowny miks rozpoczniesz mastering. Zyskasz kontrolę nad dynamiką i dostosujesz ją do wymogów gatunku, w którym jest Twój utwór. To tutaj najlepsze elementy Twojej produkcji zostaną uwypuklone.

Platformy streamingowe

Więcej...

Poznasz standardy brzmieniowe serwisów streamingowych i utworzysz wersje masteringu dostosowane do różnych platform, na których będzie pojawiać się Twoja muzyka.

Zakończenie kursu Miksu i Masteringu

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat poświadczający Twoje nowe umiejętności. Nasze kursy są zatwierdzone przez Rejestr Instytucji Szkoleniowych, numer ewidencyjny: 2.14/00253/2022.

Dodatkowe korzyści

Dlaczego warto wziąć udział w naszym kursie miksu i masteringu?

Od wielu lat szkolimy osoby, które dzięki pasji, zaangażowaniu i przekazanej przez nas wiedzy do dziś profesjonalnie tworzą muzykę lub pracują jako DJ’e na najważniejszych imprezach. Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający nabyte kompetencje.
Oferujemy również zajęcia online. Zapraszamy do kontaktu!

Na początku szkolenia dostaniesz od nas komplet notatek zawierający najważniejsze informacje, które będziemy Ci przekazywać. W ten sposób w czasie lekcji możesz skupić się tylko i wyłącznie na słuchaniu!

Nasi nauczyciele to profesjonaliści, którzy zaopiekują się Tobą od pierwszych godzin szkoleń. Dadzą Ci wiedzę, zdradzą tajemnice i wesprą Twoje profesjonalne działania.

Wszystkie nasze kursy są indywidualne, dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań. Nie musisz martwić się o opuszczone zajęcia albo o brak czasu na powtórki. Pomożemy Ci na każdym etapie Twojej edukacji!

Jak się zapisać na kurs?

Wszystkie kursy w Alfa DJ’s Center są indywidualne. Po zapisaniu się na jedno z naszych szkoleń, przydzielamy Ci instruktora, który skontaktuje się z Tobą i razem ustalicie grafik, jaki będzie Wam odpowiadał.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Profesjonalny kurs – miks i mastering online

Nasz kurs miksu i masteringu można ukończyć zarówno stacjonarnie w Warszawie jak i z każdego miejsca online. Dzięki temu każdy z uczestników naszego kursu może pracować na swoim komputerze, w swoim domu i pozyskiwać wiedzę w swoim środowisku, w którym prawdopodobnie będzie pracować i tworzyć w późniejszym okresie. W czasach kiedy praktycznie cała muzyka konsumowana jest przez internet, takie rozwiązanie powinno skusić każdego chętnego nauczenia się miksu i masteringu online.

Kurs miks mastering – najważniejsze informacje

Z czego przede wszystkim składa się nasz kurs? Miks, mastering oraz zapoznanie się ze specyfiką rozmaitych platform streamingowych. Na początek wprowadzimy Cię do przygotowania samego miksu. W trakcie tych zajęć dowiesz się, w jaki sposób przygotować sam utwór do jego przerobienia. Duże znaczenie ma też obiektywizm – pokażemy, jak wyeliminować błędy produkcyjne bez konieczności pomocy z zewnątrz. Dalej pozwolimy uzyskać jeszcze więcej czytelności w kreowanych przez Was utworach. Jest to możliwe dzięki większemu uporządkowaniu instrumentów w każdym obszarze – zarówno stereo, jak również pasmach oraz mid/side. Po zrozumieniu podstaw miksu, możemy przejść do masteringu. Pozwala on na właściwe dostosowanie dynamiki do danego gatunku, a dodatkowo uwypukli wszystkie najlepsze elementy Twojego utworu. Z taką wiedzą można pomału zacząć myśleć o „tworzeniu” utworów.

Miks mastering – kurs skrojony pod Ciebie!

Jeżeli chodzi o takie obszary jak DJ, miks, mastering, kurs musi być przygotowany indywidualnie. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie notatki, dzięki którym zamiast skupić się na przepisywaniu będziesz mógł wyłącznie słuchać wskazówek od swoich prowadzących. Są to doświadczeni producenci, którzy grali w przeszłości na wielu scenach w Polsce, a w niektórych przypadkach nawet w innych krajach europejskich. Dzięki nim poznasz tajniki masteringu, które pozwoliły im osiągnąć sukces. Wreszcie pomagamy przekuć teorię w praktykę na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przygotowanie utworów pod platformy streamingowe w taki sposób, aby brzmiały one jak najczyściej. Nie zapominamy także o udokumentowaniu wiedzy – za ukończony kurs otrzymasz od nas certyfikat.