Sound Design

SZKOLENIE Z TWORZENIA BRZMIEŃ NA INSTRUMENTACH ELEKTRONICZNYCH

CENA KURSU

990 zł / 12h szkoleń

ZAPISUJĘ SIĘ!

Twórz i modeluj

własne brzmienia w muzyce

Szkolenie mające na celu naukę tworzenia brzmień na elektronicznych instrumentach, zarówno na komputerowych plug-inach jak i zewnętrznych syntezatorach.

W trakcie zajęć poznajemy ogólną zasadę działania instrumentów elektronicznych. Takie podejście pozwala odnaleźć się w panelach nawet nieznanych nam dotąd instrumentów. Korzystając z tej wiedzy tworzymy różne brzmienia z zakresu muzyki elektronicznej. W ich skład wchodzą głębokie, głośne i jasne linie basowe zajmujące pierwsze miejsce w miksie. Eteryczne pady świetnie nadające się do podkładów i spokojniejszych utworów. Wykręcimy też ewoluujące leady oraz efekty, które wypełnią kompozycję.

Stworzone dźwięki znajdą miejsce w wielu różnych gatunkach muzyki, więc nieważne czy interesuje Cię trap, progressive house, trance, dubstep, techno czy drum’n’bass, pomogą w zbudowaniu utworu. Na szkoleniu nauczysz się tworzyć duże, mocne brzmienia, które możesz bez problemu zastosować w swojej muzyce. Dźwięki, które tworzymy w czasie szkolenia mają na celu wpasowywać się dobrze w miks. Dbamy o to, by były charakterystyczne i dobrze słyszalne w kawałku.

Szkolenie prowadzimy w programie Ableton Live, choć nie skupiamy się na istotnych funkcjach DAWa samego w sobie. Pozyskaną na zajęciach wiedzę można bez przeszkód wykorzystać w dowolnym innym programie.

Z czego składa się kurs?

Obsługa instrumentów

Więcej...

Poznasz panele syntezatorów zarówno w formie komputerowych plug-inów jak i zewnętrznych instrumentów. Poznasz cel i funkcje wszystkich elementów potrzebnych do modelowania brzmienia.

Analogowe vs cyfrowe

Więcej...

Poznasz mocne i słabe strony zarówno instrumentów software’owych jak i zewnętrznych, analogowych. Nauczysz się kreatywnego workflowu i podejścia do obu typów instrumentów tak, by wykręcić z nich brzmienia do swoich utworów.

Modelowanie brzmień

Więcej...

W trakcie zajęć stworzymy 12 brzmień z zakresu muzyki elektronicznej. Da Ci to początkowy zestaw umiejętności, dzięki któremu będziesz mógł tworzyć szeroką gamę różnych dźwięków. Oczywiście po to, żeby wykorzystać je w swojej muzyce.

Efekty i szlif

Więcej...

Oprócz samego tworzenia brzmień, nauczysz się także obsługi kluczowych efektów niezbędnych do modelowania dźwięku. Kompresor, Delay, Equalizer, Distortion, Chorus/Flanger, Stereo Expander i inne.

Zakończenie kursu Sound Design

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat poświadczający Twoje nowe umiejętności. Nasze kursy są zatwierdzone przez Rejestr Instytucji Szkoleniowych, numer ewidencyjny: 2.14/00253/2022.

Dodatkowe korzyści

Nie musisz poświęcać czasu na notowanie w trakcie zajęć. Materiały podsumowujące szkolenia dostajesz od nas.

Wraz z końcem kursu otrzymujesz fizyczny certyfikat potwierdzający ukończenie szkoleń i pozyskane przez Ciebie umiejętności.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w toku indywidualnym, więc nie musisz się obawiać, że przegapisz zajęcia i zostaniesz w tyle z materiałem.

Szkolenia odbywają się w studio wyposażonymy w niezbędny sprzęt i oprogramowanie potrzebne do prowadzenia zajęć pod kątem produkcji muzyki elektronicznej.

Jak zapisać się na szkolenie?

Wszystkie kursy w Alfa DJ’s Center są indywidualne. Gdy tylko zakupisz jedno z naszych szkoleń, skontaktuje się z Tobą przydzielony Ci instruktor, na dane kontaktowe podane w zamówieniu i razem ustalicie grafik, jaki będzie Wam odpowiadał.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Dla kogo sound design jest najlepszym wyborem

Szkolenie, które obejmuje sound design to doskonały wybór dla każdego, kto pasjonuje się muzyką i w bliskiej przyszłości chciałby zacząć tworzyć własne utwory na instrumentach elektronicznych. To też udana propozycja dla osób, które chcą zając się muzyką, ale nie wiedzą od czego zacząć i, w jaki sposób zdobywać cenną wiedzę i doświadczenie. Kurs jest bardzo złożony, co pozwala na szybkie przyswojenie całego materiału i dowiedzenie się wielu bardzo przydatnych rzeczy. Po takim kursie można poczuć się o wiele pewniej w muzycznym świecie i zacząć od produkcji własnych kawałków.

Przy jakiej muzyce sprawdzi się sound design kurs

Nasz kurs dedykowany jest szeroko pojętym miłośnikom muzyki. To dlatego coś dla siebie znajdzie tutaj dosłownie każdy. Nieważne czy interesuje cię trap; hip hop czy techno. Sound design kurs daje szerokie możliwości. Zwłaszcza że, w wielu tych gatunkach muzycznych, wykorzystywane są właśnie instrumenty elektroniczne. Stworzone dźwięki będą uniwersalne i w sam raz dla każdego gatunku. Będą wyraźne, mocne i charakterystyczne. Właśnie takie, jakich wymaga się przy tworzeniu muzyki rozrywkowej. Wykorzystać je można przy każdym utworze.

Z czego składa się kurs projektowanie dźwięku

Oczywiście, zanim zapisze się na kurs, warto zastanowić się, z czego się składa. W ten sposób można mieć pewność czy faktycznie jest to słuszny wybór dla siebie. Przede wszystkim kurs projektowanie dźwięku, składa się z kilku różnych części. Między innymi jest to profesjonalna obsługa instrumentów, aby nauczyć się na nich pracować i wykorzystywać ich możliwości przy tworzeniu własnej muzyki, działania analogowe i cyfrowe, modelowanie brzmień, a także końcowe efekty i szlify. Jak widać, na sam kurs składa się kilka bardzo interesujących elementów, które w połączeniu dadzą doskonale efekty. Po takim szkoleniu będzie się mogło tworzyć w pełni samodzielnie.

Projektowanie dźwięku kurs – co można dzięki niemu osiągnąć

Nasz kurs to bardzo dobry wstęp do muzyki elektronicznej. Zwłaszcza dla osób, które w tym zakresie nie mają jeszcze obycia i doświadczenia. Projektowanie dźwięku kurs pozwala na poznanie zagadnień, zarówno technicznych, jak i praktyczny. Znajomość instrumentów i ich działania oraz dźwięków, które można przy ich pomocy uzyskać, zdecydowanie będzie nieoceniona. Zastanów się nad takim kursem albo podaruj go komuś, kto fascynuje się muzyką i w krótkiej przyszłości chciałby zacząć tworzyć własne utwory zachowane w stylu elektronicznym.