Tworzenie muzyki

TS

Nasze szkolenia zaprojektowaliśmy tak, aby po ich ukończeniu każdy mógł tworzyć własną, autorską muzykę. Niezależnie od tego czy Twoim ulubionym gatunkiem jest progressive house, EDM, trap, techno, dubstep czy drum’n’bass, na kursie poznasz proces pisania, kompozycji i aranżacji potrzebny do tworzenia muzyki. Razem z instruktorem utworzysz prosty kawałek w gatunku, który cię najbardziej interesuje, poznając przy tym najważniejsze elementy składowe muzyki elektronicznej.

Cały kurs podzieliliśmy na 5 etapów, zaczynając od najprostszych pojęć dotyczących czym jest DAW i plug-iny aż po podstawowy miks i mastering zrobionego utworu.

Na zajęciach kładziemy nacisk na tworzenie muzyki z wykorzystaniem własnych linii basowych, akordów oraz melodii. Nie skupiamy się na układaniu utworów z gotowych pętli muzycznych, zamiast tego, wolimy uczyć kursantów narzędzi muzycznych i technicznych, dzięki którym mogą realizować się w muzyce i tworzyć według własnej wizji, trzymając się przy tym konwenansów charakterystycznych dla danego gatunku muzyki.

Szkolenia prowadzone są w naszym studio.

5 etapów nauki:

Do tworzenia muzyki elektronicznej niezbędna jest znajomość i opanowanie pojęć związanych zarówno z klasyczną teorią muzyki, jak i metodyki pracy w cyfrowym środowisku dźwięku. Te umiejętności pozwalają zrozumieć konstrukcję utworu muzycznego i zacząć logiczny proces pisania muzyki.

Przytoczone metody nie wymagają znajomości teorii muzyki ani biegłości w programach roboczych audio. W ciągu wielu lat prowadzenia zajęć, wypracowaliśmy przystępny system nauki osiągalny dla każdego zainteresowanego tworzeniem muzyki.

Podstawowe środowisko producenta – Program, w którym prowadzimy zajęcia to Ableton Live. Jest to wszechstronny DAW, dobrze sprawdzający się praktycznie we wszystkich etapach tworzenia muzyki elektronicznej. W czasie szkoleń poznasz jego funkcjonalność potrzebną do nagrywania, edycji i produkcji muzyki.

Teoria muzyki – Do tworzenia muzyki, nawet w najprostszym ujęciu, potrzebna jest podstawowa znajomość struktur muzycznych, z których składa się utwór. Na szkoleniach poznasz i wykorzystasz w praktyce rytmikę, interwały, skale i akordy, czyli muzyczne narzędzia, dzięki którym będziesz mógł tworzyć swoją muzykę.

IMG_0055

Struktura – Po utworzeniu elementów budulcowych utworu, przychodzi kolej na złożenie ich w jedną całość. Naszą twórczość chcemy przekazać tak, aby była wciągająca, a słuchacz czekał na to co stanie się dalej w utworze. Intro, buildup, drop, breakdown – to wszystkie elementy potrzebne do budowania napięcia i manipulacji energią w dobrym kawałku.

Efekty – Sercem muzyki elektronicznej jest dynamika. Efekty dające głębię odróżniają ją od innych gatunków szeroko pojętej muzyki. Za pomocą automatyzacji, czyli zmiany różnych parametrów dla efektów w czasie trwania utworu dodasz nowy wymiar do swojego utworu.

Mixing/Mastering – Po ukończeniu tworzenia utworu kluczowe jest zrobienie postprodukcji, czyli dopasowanie go do przyjętych standardów brzmieniowych odpowiednich dla danego gatunku muzyki. Mastering podkreśla to co najlepsze w utworze i pozwala dopasować go do streamingu na YouTube, Spotify, SoundCloud i innych platformach.

Cena szkolenia: 1200 zł

Czas: 12h

Miejsce: Studio Alfa DJ’s Center lub On-line

Terminy: Indywidualne. Nasz instruktor skontaktuje się z Tobą po otrzymaniu zgłoszenia.


Kliknij i zapisz się na szkolenie

Inne szkolenia z produkcji muzyki

Remix/Mashup

Tworzenie muzyki dla DJ’ów